asdad

Akcie

Investment Stocks

Akcie je cenný papír

Pokud se chystáte začít ve výše uvedeném oboru vydělávat peníze, osvojte si základní informace o obchodování s akciemi, budou se vám skvěle hodit.

Ještě než začnete usilujte o získání vědomostí a potřebných znalostí. Doporučuje se také vyzkoušet si obchodování na burze online prostřednictví platforem, které vás mnohému přiučí a přitom nepřijdete o vaše peníze, protože obchodujete pouze s fiktivními finančními prostředky..

V minulých letech byla velmi populární obchodní strategie nakupuj a čekej, dokud  se situace nezmění ve váš prospěch.

Důvodem proč tomu tak bylo, je fakt, že hodnota akcií se s  menšími prodlevami stále zvyšovala. V praxi se  o této záležitosti můžete přesvědčit. Nejpoužívanější a také nejpopulárnější index na burze tzv. Dow Jones ukazuje, že po dvaceti let se jeho hodnota vyšplhala k  11 700 bodů z předcházejících 2000 bodů. Postupem času se výše uvedený růst pozastavil a proto  DOW JONES index zůstává přibližně pořád stejný. V případě, že byste nakoupili akcie v roce 2001, nominální hodnota dané investice by byla zhruba totožná. Avšak reálná hodnota by se snížila působením inflace, což by dělalo asi 20 – 21 procent ztrátu.

Na snížení indexu cen akcií se významně podílela globální finanční krize, jenž velmi zasáhla do podmínek finančních trhů. Společnosti i jednotlivci ukončili zadlužování a do ekonomik daných států nepřitekli  nové finance. Tento jev má také za následek pozastavení růstového potenciálu. V takové situaci nebude tolik výhodné zhodnocení daného portfolia a obchodníci se budou muset více zaměřit na správné filtrování daných investic a dalších nástrojů, které vedou k přísunu financí.

Stále se mějte zájem vzdělávat, určitě se vám to vyplatí!