asdad

NYSE - The New York Stock Exchange

New York Stock Exchange (NYSE) sídlí v New Yorku na rohu ulic Broad Street a Wall Street, přesněji ovšem na 18th Broad Street.

Tato nezisková organizace, často také označována "Wall Street" či "Big Board", je největší americkou a současně i světovou burzou pro obchodování s podíly na akciovém kapitálu. V současné době je zde registrováno přes tři tisíce amerických i zahraničních firem. Burza má přes čtyři sta členů z řad institucionálních i individuálních investorů. Denně zde změní majitele v průměru 800 milionů kusů akcií v hodnotě nad 35 miliard dolarů. Obchodování zde probíhá každý všední den od 9:30 do 16:00 hodin amerického východního času. Burza má svojí webovou stránku - www. nyse.com.

Systém obchodování a registrace firem. NYSE je aukční trh mezi zástupci členských firem. To znamená, že zde obchodování probíhá prostřednictvím nabídek a poptávek zástupců, kteří figurují jako agenti institucionálních i individuálních investorů. Nákupní a prodejní příkazy se hromadí přímo na obchodním parketu, kde se pak na základě interakce nabídky a poptávky určují ceny.

Společnost, která má zájem o registraci na Newyorské burze musí splnit řadu kvantitativních i kvalitativních podmínek. Musí mít za sebou určitou historii, musí být vedena na principu "trvání podniku", musí u ní existovat "národní zájem" investovat do této společnosti. Také musí být připravena pravidelně informovat investorskou veřejnost o svých úspěších a neúspěších. Společnost musí dále splnit celou řadu složitě definovaných finančních kritérií jako např. minimální počet akcionářů, minimální tržby a zisk za určité období, minimální výše aktiv či minimální výše akciového kapitálu.

Účastníci NYSE

Commission brokers: makléři, kteří jsou zaměstnanci jedné z 500 makléřských firem

Floor brokers: pomocníci

Specialist neboli kursový makléř: působí současně jako makléř a dealer. Jeho úlohou je jako makléře vyřizovat objednávky akcií, u nichž je registrován jako specialista a jako dealer kupuje akcie na vlastní účet

Registered traders: individuální členové burzy, kteří provádějí obchody na vlastní účet

Bond brokers: makléří, kteří obchodují s obligacemi.

Dow Jones Industrial Average

Index složený z 30 průmyslových podniků